Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.

Uroczystości przedszkolne

Uroczystości cykliczne:

Wszystkich rodziców i krewnych zapraszamy na nasze uroczystości do przedszkola na Tarchominie, które odbywają się nie zmiennie. Zobaczcie, jak świetnie radzą sobie Wasze pociechy, uczestniczą między innymi w:

 • Jasełka -Boże Narodzenie to czas wyjątkowy dla nas wszystkich, także dla naszego przedszkola. Co roku kilka dni przed świętami organizujemy z dziećmi Jasełka, gdzie wystawiamy przedstawienie, na które zostają zaproszeni najbliżsi naszych wychowanków. Wspólnie przeżywamy ten radosny czas oczekiwania. Oprócz tego na gości i dzieci czekają świąteczne prezenty jak i słodki poczęstunek. Wszyscy nasi goście mogą wziąć również udział w artystycznych warsztatach, a także zakupić ręcznie robione ozdoby na kiermaszu, z których dochód przeznaczamy na WOŚP.

 • Dzień Babci i Dziadka -21 i 22 stycznia - chyba każdy dobrze zna te daty. To dni, w których świętują nasi dziadkowie. Z tej okazji w naszym przedszkolu przygotowujemy z dziećmi występy, podczas których podopieczni prezentują swoje talenty wokalne oraz recytatorskie a czasem nawet i teatralne. Dziadkowie mogą podziwiać swoje wnuczęta, a na koniec wydarzenia przyjąć drobne upominki, które wcześniej wykonały dzieci oraz uraczyć się przygotowanym przez Ciocie poczęstunkiem.

 • Zakończenie roku przedszkolnego .Tego dnia każda grupa przygotowuje krótkie przedstawienie połączone z Dniem Rodziny. Po występach dzieci wręczają przygotowane własnoręcznie upominki rodzicom. Wszystkie dzieci zostają poproszone ponownie na środek sali i wręczane zostają im dyplomy przedszkolaka. Po części oficjalnej przygotowany jest upominek dla dzieci oraz przybyłych gości.

 • Święto Rodziny obchodzimy je w czerwcu, a przypada 15 maja. Z tej okazji organizujemy Piknik Rodzinny. Tego dnia dzieci mają dużo atrakcji, przyjeżdżają do nas Strażacy lub Policjanci, by zaprezentować nam swoje samochody i ich wyposażenie. Organizujemy dzieciom zabawy, gry, malowanie twarzy oraz inne atrakcje. Jest również mnóstwo przygotowanych przez Ciocię Magdę lub przyniesionych przez Rodziców smakołyków. Na tą okazję zapraszamy rodziców, dziadków i rodzeństwo, żeby spędzić to wyjątkowe popołudnie razem.

 

Uroczystości wewnątrz przedszkolne to:

 • Dzień Postaci z Bajek – 5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. W tym dniu wszystkie Przedszkolaki przynoszą do Przedszkola swoją ulubioną postać z bajki oraz biorą udział w zabawie w rytmie bajkowej muzyki.

 • Pasowanie na przedszkolaka- W pierwszym miesiącu nowego roku przedszkolnego odbywa się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Tego dnia, każde dziecko, które rozpoczęło przygodę z naszym przedszkolem, otrzymuje Dyplom Dzielnego Przedszkolaka. Podczas uroczystości Pani Dyrektor dokonuje pasowania dotykając ramienia dziecka ogromną kredką; od tego momentu dzielny przedszkolak jest oficjalnie członkiem naszej małej społeczności.

 • Dzień uśmiechu - obchodzimy w pierwszy piątek października. Tego dnia, nieważne co się stanie jesteśmy uśmiechnięci, mili i uprzejmi dla innych. Śmiech potrzebny jest każdemu więc rozmawiamy o jego pozytywnych skutkach m.in. dodaje zdrowia, energii, poprawia humor... Rysujemy uśmiechnięte buzie i każdemu je rozdajemy.

 • Powitanie Jesieni – Powitanie Jesieni świętujemy pierwszego dnia tej pory roku – 22 września. To święto ma rozwijać wiedzę przyrodniczą dzieci, wzbudzać ciekawość otaczającym światem i rozwijać spostrzegawczość. W tym celu często wychodzimy na plac zabaw szukać jesieni na podwórku.

 • Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – tego dnia podczas zajęć grupowych rozmawiamy z dziećmi uświadamiając je jakie posiadają prawa, ale również co należy do ich obowiązków. Przedszkolaki uczą się piosenki „Prawa Dziecka”, a także biorą udział w warsztatach plastycznych tematycznie związanych z uroczystością.

 • Obchody Dnia Pluszowego Misia. Tradycyjnie 25 listopada przedszkolaki z wszystkich grup naszego przedszkola uczestniczą w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przychodzi do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. W czasie spotkania dzieci opowiadają o swoich ulubionych misiach z bajek, wspólnie śpiewają piosenki o misiach a także biorą udział w zabawach i tańcach. Dodatkowo nasze przedszkole odwiedza Pluszowy Niebieski Miś , z którym tańczymy niedźwiadkowy taniec przy piosence pt. ,,Jedna łapka, druga łapka’’. Zabawa jest przednia ! :) Każde z dziecko dostaje od naszego gościa dyplom i medal Przyjaciela Pluszowego Misia. Na sam koniec obchodów Święta Pluszowego Misia dzieci samodzielnie ugniatają ciasto, mają okazję upiec ciasteczka w kształcie…Misia.

 • Obchody Święta Dyni . Gdy Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić "Dzień Dyni". W naszym przedszkolu obchodzimy je 31 października. Wszystkie nasze przedszkolaki ubierają się na pomarańczowo, a także przebrane w piękne dyniowe stroje. Ten dzień wypełnionym był licznymi zabawami i tańcami. Jedną z atrakcji zabaw jest rozbijanie dyniowej Piniaty wypełnionej słodkościami dla dzieci. Święto Dyni zakończyliśmy w tym roku rozstrzygnięciem konkursu na ,,Najpiękniejszą Dynię’’. Wszystkie dzieci biorące udział zostały obdarowane nagrodami.

 • Andrzejki – Przypadają 29 listopada. Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień jest dniem radosnych zabaw i wróżb, w których Dzieci mogą poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabraknie  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp.  Wróżby przeplatane są tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy mamy słodki poczęstunek.

 • Spotkanie z Mikołajem. W pierwszym tygodniu grudnia nasze przedszkole odwiedza niezwykły gość, na którego dzieci czekają przez cały rok...Wszyscy wierzą, iż Święty Mikołaj, bo o nim mowa, rozdaje podarki tylko grzecznym dzieciom...Dlatego też już od połowy listopada nawet największe łobuziaki starają się z całych sił, aby otrzymać podarek od tego sympatycznego staruszka. Jego wizycie towarzyszy zawsze atmosfera radości, oczekiwania, a świąteczny nastrój potęgują występy aktorów Teatrzyku, którzy tego dnia towarzyszą Mikołajowi. Wszystkie przedszkolaki otrzymują podarki od Świętego Mikołaja, a także biorą udział w sesji zdjęciowej przy choince.

 • Dzień Kubusia Puchatka -18 stycznia wszystkie dzieci zbierają się w jednej sali. Na początku wszyscy witamy się ulubioną powitanką, trochę rozmawiamy o Kubusiu i jego przyjaciołach. Potem wszyscy ruszamy do zabawy. Tego dnia nie brakuje tańców ani innych zabaw, a nawet zdrowej rywalizacji. Dzieci mogą konkurować ze sobą w różnych zadaniach, między innymi jest to przyczepianie ogonka Kłapouchemu z zawiązanymi oczami, segregowanie nasionek potrzebnych dla Królika, rozwiązywanie zagadek z Sową oraz brykanie z Tygryskiem!

 • Bal Karnawałowy w naszym przedszkolu odbywa się na początku roku w styczniu lub lutym. To świetna okazja aby dzieci mogły tańczyć, śpiewać, uczestniczyć w zabawach ruchowych i się bawić. Wspólna zabawa wzmacnia również sympatie i przyjaźnie między dziećmi. Tego dnia Pan fotograf wykonuje wszystkim pamiątkowe zdjęcia.

 • Walentynki -W naszym przedszkolu co roku obchodzimy Dzień Św. Walentego. Jest to dzień pełen miłości, uścisków, buziaków ale także przyjaźni i wyrażania sympatii w stosunku do drugiej osoby. Na tydzień przed Walentynkami zostaje uruchomiona skrzynka pocztowa, gdzie każdy anonimowo lub też nie może wysłać do kogoś swoją kartkę - walentynkę. W dniu Walentynek wszystkie kartki ze skrzynki zostają rozdane dzieciom. Następnie organizowany jest bal, w którym wszyscy ochoczo uczestniczą tańcząc, bawiąc się i śpiewając.

 • Dzień dinozaura obchodzimy 26 lutego. Tego dnia dzieci przynoszą do przedszkola swoje dinozaurowe przytulanki i zabawki. Podczas zabaw, quizów, dzieci dowiadują się wielu rzeczy o życiu dinozaurów, poznają ich gatunki i nazwy. Czasami udaje się też zaobserwować wybuchający wulkan. Rozstrzygnięty zostaje konkurs plastyczny.

 • Powitanie Wiosny - 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola żegnają zimę i witają uroczyście Panią Wiosnę. Przygotowania do przywitania wiosny w naszym przedszkolu zaczynaj się kilka dni wcześniej. Zmienia się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniają się kąciki przyrody. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny. Każde dziecko w tym dniu ma zielony strój. Przed południem wszystkie przedszkolaki zbierają się w jednej sali aby wspólnie śpiewać piosenki i okrzykami przywołać Wiosnę. Jakież było ich zdumienie i radość, gdy pojawiła się Pani Wiosna. Powiedziała dzieciom jakie dary ze sobą przynosi i że od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie. Wszystkie przedszkolaki razem z Panią Wiosną maszerują równym krokiem trzymając w ręku kwiatki z bibuły i śpiewając wiosenne piosenki.

 • Dzień Ziemi świętujemy 22 kwietnia. Omawiamy z dziećmi w jaki sposób możemy pomóc naszej planecie, co powinniśmy robić by dbać o środowisko. Rozmawiamy z dziećmi między innymi o ekologii, recyklingu, segregacji śmieci, oszczędzaniu prądu i wody, oddawaniu rzeczy, których nie potrzebujemy itp. Wychodzimy na spacer by pozbierać leżące przy drodze papierki i butelki... przyczyniając się w ten sposób do sprzątania naszej Ziemi.

 • Dzień Polskiej Niezapominajkiświęto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie Przedszkolakom jej walorów i stałe przypominanie o ochronie środowiska. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji." Niezapominajka" jest zachętą aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej" i "wielkiej Ojczyzny".

 • Wycieczka z okazji Dnia dziecka - bezpłatna. 1 czerwca wszyscy opuszczamy mury przedszkola. Młodsze dzieci wybierają się na warsztaty plastyczne do drugiego przedszkola, tam razem z ciociami tworzą przeróżne prace plastyczne oraz wspólnie świetnie się bawią. Starsze grupy wyruszają ciut dalej. W 2019 roku dzieci uczestniczyły w warsztatach w „Creativo” Akademia Twórczości. Tam wykonały pięknie pachnące świeczki oraz miały możliwość świetnej zabawy z animatorkami. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku

Modlińska 248D
 
Nasze placówki
 
Modlińska 285B
facebook